SVJ Pražská 1197

Pelhřimov

Červenec 2021

Letní měsíc byl ve znamení praskajících stoupaček. Ve všech třech vchodech někde něco teklo. Navíc vítr utrhnul atikový plech na jížní straně domu. Oprava byla vyřešena v rámci záruky. Při revizi hromosvodu byl zjištěn jeden uhnilý  svod na západní straně. Zatím neopraveno, nejsou lidi.

Zákaz zastavení

Minulý týden konečně  pracovníci technických služeb namalovali při vjezdu k našemu domu žluté značení - zákaz zastavení.

 znaceniznaceni

Květen 2021

V měsíci květnu praskly stoupačky teplé vody jednou na čp.1197 a čp.1198. Stále se topí, protože je zima.

Ventil a zámek opravené

Minulý týden byl opraven ventil /výměna/ na topení čp.1199 a rozloučili jsme se s naším zámkem kolárny čp.1199, který se zasekával.

Vyúčtování na světě

Tak mi bylo minulý týden předáno vyúčtování za služby. Těm vlastníkům, co nadiktovali své účty budou přeplatky převedené v nekratším možném termínu. U ostatních se přeplatky vyplatí hotově až se vyberou z banky peníze a napytlíkují se. Počítám, že koncem dubna bude finito.    

Březen za dva

V březnu se na domě vyskytly jen dvě poruchy a to :

  • na výměníkové stanici na čp.1199 začala crčet voda ze šroubení výměníku, z kolena teplotní sondy a z třícestného ventilu. Až na třícestný ventil, který začal jen kapat se vše opravilo.
  • musely se dle revize na el.zařízení vyměnit vypálené svorky v rozvaděčích

 

Kleť

klet

Minulý týden technické služby ořízly na naší žádost kleť, která už lezla do chodníku k čp.1198. 

 

Leden 2021

První týden v lednu odešel zdroj na zvonky a dveře na čp.1199. Než přišel nový zdroj pár dní se  používaly klíče namísto čipů. Byly odečtené vodoměry a měřiče tepla na radiátorech. Napadl sníh, menší chaos s jeho úklidem.